Zrozumienie przyczyn impotencji

Zrozumienie zaburzeń erekcji….

Zaburzenia erekcji, znany również jako ED lub impotencja, jest niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji penisa odpowiednie dla seksualnej satysfakcji obu partnerów. To może być niszczące dla samooceny człowieka i jego partnera. Aż 30 milionów amerykańskich mężczyzn cierpi w sposób ciągły, a przemijające epizody dotykają prawie wszystkich dorosłych mężczyzn. Ale prawie wszyscy mężczyźni, którzy szukają leczenia znaleźć jakiś środek ulgi.

Co powoduje zaburzenia erekcji?

Tak niedawno, jak dwie dekady temu, lekarze mieli tendencję do obwiniania zaburzeń erekcji na problemy psychologiczne lub, w przypadku starszych mężczyzn, na normalny proces starzenia się. Dzisiaj wahadło opinii medycznej odeszło od obu pojęć. Podczas gdy podniecenie trwa dłużej w miarę starzenia się człowieka, przewlekła dysfunkcja erekcji wymaga opieki medycznej. Ponadto, trudność często nie jest pochodzenia psychologicznego. Dziś urologowie uważają, że czynniki fizyczne leżą u podstaw większości przypadków uporczywej dysfunkcji erekcji u mężczyzn powyżej 50 roku życia.

Zaburzenia erekcji u starszych mężczyzn. Ponieważ erekcje dotyczą przede wszystkim naczyń krwionośnych, nie jest zaskakujące, że najczęstszą przyczyną u starszych mężczyzn są warunki, które blokują przepływ krwi do penisa, takie jak miażdżyca lub cukrzyca. Inną przyczyną naczyniową może być wadliwa żyła, która pozwala zbyt szybko odprowadzać krew z penisa. Inne zaburzenia fizyczne, jak również zaburzenia równowagi hormonalnej i niektórych operacji, może również powodować zaburzenia erekcji.

Czym jest zaburzenie erekcji?

Zdjęcia WebMD wyjaśniają objawy, przyczyny i sposoby leczenia, w tym medycynę i alternatywne podejścia do impotencji.
Procesy naczyniowe, które powodują erekcję, są kontrolowane przez układ nerwowy, a niektóre leki wydawane na receptę mogą powodować efekt uboczny polegający na zakłócaniu niezbędnych sygnałów nerwowych. Wśród możliwych winowajców są różne środki pobudzające, uspokajające, moczopędne, przeciwhistaminowe oraz leki na nadciśnienie, raka lub depresję. Ale nigdy nie przerywaj przyjmowania leków, chyba że lekarz ci to poleci. Ponadto, alkohol, tytoń i nielegalne narkotyki, takie jak marihuana, mogą przyczyniać się do dysfunkcji.

Zaburzenia erekcji u młodszych mężczyzn. W przypadku młodszych mężczyzn, problemy psychologiczne są najbardziej podobną przyczyną zaburzeń erekcji. Napięcie i niepokój mogą wynikać ze słabej komunikacji z partnerem seksualnym lub różnicy w preferencjach seksualnych. Trudności seksualne mogą być również związane z tymi czynnikami:

  1. Depresja
  2. Zmęczenie
  3. Stres
  4. Uczucie nieadekwatności
  5. Osobiste lęki seksualne
  6. Odrzucenie przez rodziców lub rówieśników
  7. Wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie

Na podstawie:

http://kobieta.elblag.net/artykuly/impotencja-przyczyny-problemu,38289.htm

https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/understanding-erectile-dysfunction-basics

Przeczytaj inne artykuł na swiatnowinek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *